Kredyt dla nowej firmy

Finance growing after planning your business.

Zakładanie firmy nie jest łatwym zadaniem, podobnie zresztą jak pozyskanie pierwszych klientów. Brak zysków oraz pierwsze wydatki sprawiają, że wielu początkujących przedsiębiorców stara się rozpocząć swą działalność od… zaciągnięcia kredytu. Banki mają wiele ciekawych ofert dla tych, którym są potrzebne pieniądze na rozwój firmy.

Nie można się jednak oszukiwać – banki chętnie wspierają przedsiębiorców, ale też sporo od nich oczekują. Kredyt dla firm wiąże się zatem z wieloma warunkami, które przedsiębiorca musi spełnić. Czego zazwyczaj oczekują banki?
Kredyt dla firm to dla banków inwestycja dość niepewna, zatem każdy starający się po takie wsparcie przedsiębiorca musi przekonać pracowników banków do siebie i do swego pomysłu na biznes. Podstawą staje się zatem biznesplan, który jest dokładnie analizowany w banku i oceniany na wiele sposobów. Ważna jest przede wszystkim analiza rynku, z uwzględnieniem informacji na temat konkurencji. Dobry biznesplan może przekonać pracowników banku, na tym jednak nasze starania o pozyskanie kredytu się nie kończą.

Kolejna sprawa, na którą banki zwracają uwagę w chwili, gdy udzielany jest kredyt dla firm mających dopiero rozpocząć swą działalność, jest zabezpieczenie. Zabezpieczeniem, które banki darzą wyjątkową sympatią, są nieruchomości, jednak w przypadku firm takim zabezpieczeniem może się okazać firmowy lokal. Przyszły przedsiębiorca musi się też liczyć z tym, iż w trakcie starań o kredyt dokładnie sprawdzona zostanie jego zdolność kredytowa oraz historia w BIK. Każdy, kto przejdzie pomyślnie przez taką weryfikację i pozyska środki finansowe na rozwój firmy, otrzyma jednocześnie spory kredyt zaufania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *